УМЕТНИЧКА ШКОЛА НИШ

На овогодишњи ликовни конкурс Мини рестАРТ, за децу узраста од 4 до 18 година, пристигло је 3733 рада из Србије, Македоније, Босне и Херцеговине, Републике Српске, Хрватске, Црне Горе, Мађарске, Бугарске, Украјине, Литваније и Хондураса. Услове конкурса испоштовало је 2408 домаћих и 404 иностраних учесника са 3042 рада у различитим цртачким, сликарским, графичким и комбинованим техникама. Прихваћени су радови послати из 19 предшколских установа, 127 основних школа, 18 средњих школа и гимназија, 9 средњих уметничких школа, 3 дечја и културна центра; 26 приватних атељеа и ликовних радионица и 141 појединца (1. категорија 618 радова, 578 аутора; 2. категорија 1127 радова, 1022 аутора; 3. категорија 941 рад, 926 аутора; 4. категорија 167 радова, 147 аутора; 5. категорија 189 радова, 163 аутора).

Стручни жири (мр Драган Цветковић, слободни уметник, Члан Уметничког савета Удружења ликовних уметника Србије, Београд; др Ана Милошевић, историчарка уметности, Смедеревска Паланка; Вера Станишић-Рончевић, дипломирана сликарка, Београд; Слађана Казаковић, историчарка уметности, стручни сарадник у Центру за културу „Масука“, Велика Плана; мр Снежана Гроздановић, заступник Центра РЕСТАРТ и аутор пројекта, Велика Плана) прегледао је све пристигле радове и доделио је награде и похвале у пет старосних категорија.

Листа учесника и излагача:

I категорија 4-7 година
II категорија 8-11 година
III категорија 12-15 година
IV категорија 16-18 година
V категорја средње уметничке школе

5. категорија

Средње уметничке школе

Награђени аутори:

1. Јована Плазинић / 18 година 

Уметничка школа, Ужице, Србија

Ликовни педагог:

Маријана Тодоровић

2. Андријана Крстић / 18 година 

Уметничка школа Ниш, Ниш, Србија

Ликовни педагог:

Ивана Станковић

3. Милица Јовановић / 16 година 

Школа за дизајн, Београд, Србија

Ликовни педагог:

Весна Татар

Посебне похвале:

– Анђела Шапоњић / 15 година 

Машинско-саобраћајна школа,

Уметничко одељење, Чачак, Србија

Ликовни педагог:

Софија Војиновић

– Лена Антић / 16 година

Школа за дизајн, Београд, Србија

Ликовни педагог:

Мирослава Лазаревић-Петровић

– Соња Платанић /16 година 

Школа за дизајн текстила, Београд, Србија

Ликовни педагог:

Ирена Јовановић

– Лилиа Сопадзхиева / 18 година 

Национална висока школа дизајна, сценографије и филма, Пловдив, Бугарска

Ликовни педагог:

Михаела Иванова

– Андреа Дамњановић / 16 година

Школа примењених уметности, Шабац, Србија

Ликовни педагог:

Иван Вујанић

Похваљени ментори:

– Маја Ананиева

Дечја уметничка школа “Колорит”, Плевен, Бугарска

– Аугенис Каспутис

Виевис Умјетничка школа, Виевис, Литванија

– Катарина Булајић Павловић

Атеље Кабупа, Београд, Србија

– Ивана Величковић

ОШ „Вук Караџић“, Прешево, Србија

– Ивана Станковић

Уметничка школа Ниш, Ниш, Србија

У петој категорији учествовале су следеће уметничке школе:

– Уметничка школа Ниш
– Школа за дизајн, Београд
– Школа примењених уметности, Шабац
– Машинско-трговинска школа, уметничко одељење, Чачак
– Уметнићка школа, Ужице
– Школа за дизајн тесктила, Београд
– Школа за дизајн Богдан Шупут, Нови Сад
– Средња школа Артимедиа, Београд
– Национална висока школа дизајна, сценографије и филма, Пловдив, Бугарска

https://minirestart.wordpress.com

Close Menu